خانه   پری اپتیکس   >  چرا باید از لوپ استفاده کنیم

 02

لوپ های چشمی وسیله ای مناسب برای دندانپزشکان جهت بزرگنمایی میدان دید، افزایش دقت معاینات و عمل های جراحی می باشد. لوپ های دندانپزشکی در 3 نوع ساده (Simple) ، مرکب (Compound) و تلسکوپی می باشد. هم اکنون در سراسر دنیا دندانپزشکان به صورت شایع از لوپ های Compound استفاده می کنند. این لوپ ها به دلیل سبک بودن و کارایی بالا و جلوگیری از بیماری های ناشی از موقعیت بد بدن حین کار با استقبال فراوانی مواجه شده است. لوپ های PeriOptix با وزن سبک و کارایی بسیار دقیق و عملکرد بسیار بالا این امکان را برای دندانپزشکان فراهم کرده است. 

 


با چشم های خود شوخی نکنید!

 

فاکتورهای متعددی تعیین کننده کیفیت یک لوپ چشمی میرباشد. با توجه به وجود انواع لوپ های چشمی با شکل ها و قیمت های متفاوت در بازار، استفاده از لوپ های غیر استاندارد می تواند منجر به آسیب های دائمی بینایی شود. اگر به دنبال یک لوپ چشمی مناسب می گردید باید 5 فاکتور را مد نظر داشته باشید:

1- وزن کم 
به دلیل اینکه یک لوپ چشمی به مدت زمان زیادی در طول روز استفاده می شود لوپ های با وزن سنگین موجب خستگی و آزردگی صورت خواهد شد.

2- دید سه بعدی 
یکی از نیازهای دندانپزشکان این است که در حین کار جهت انجام پروسیژرهای دقیق دید سه بعدی داشته باشد.

3- ضد آب بودن 
با توجه به امکان پاشیده شدن بزاق و خون بیمار در حین کار لوپ ها باید قابلیت شستشو و امکان ضدعفونی شدن توسط محلول های موردنظر را داشته باشد.

4- واقعی دیدن تصاویر 
یکی دیگر از خصوصیات تصویر موردنظر، عدم آستیگماتیسم بودن تصویر می باشد. به این معنی که یک خط صاف باید صاف و بدون انحنا باشد.

5– آکروماتیک بودن 
در لوپ های Compound تعداد متعددی لنز به صورت متوالی قرار گرفته اند. با توجه به این که هر رنگ ضریب شکست متفاوتی در هنگام تغییر محیط دارد، یک لوپ مناسب باید بتواند تمام رنگ ها را با توجه به تفاوت ضریب شکست و علی رغم عبور از لنزهای متعدد در یک ناحیه که شبکیه چشم فرد می باشد، منعکس کند. اگر یک لوپ چشمی این قابلیت را نداشته باشد تصویر به صورت پخش رنگ دیده خواهد شد. 
لوپ های PeriOptix با داشتن تمام خصوصیات ذکر شده در بالا با بهترین کیفیت در کشور ایالات متحده آمریکا تولید می شود. این لوپ ها تمام تاییده های کیفی لازم جهت توزیع در اروپا و ایالات متحده آمریکا را دارا می باشد. 

 

 
 
logotop
logotop
logotop
logotop
logotop
logotop
logotop
 
 
 
کلیه حقوق مطالب این وب سایت محفوظ میباشد و هرگونه استفاده از مطالب سایت منوط به اجازه شرکت آبادیس طب امروز میباشد.
 
 
 
Top